Cinema Studio

11.00 - Romanian Short Waves 2012 (calup 1)

13.30 - „S-a furat o bombă”, de Ion Popescu Gopo (1962)

15.00  - „Cleo de la 5 la 7”, de Agnès Varda (1962)

17.00 – „Beasts of the Southern Wild”, de Benh Zeitlin (2012)

19.00 – „7 Days in Havana” (film colectiv, 2012)

În prezenţa regizorului Elia Suleiman

 

Cinema elvira popescu

11.00 „Prea mic pentru un război atât de mare”, de Radu Gabrea (1971)

13.30 Romanian Short Waves 2012 (1)

15.30 Romanian Short Waves 2012 (2)

18.00 „Procesul Ioanei d’Arc”, de Robert Bresson (1962)

20.00 „7 Days in Havana” (film colectiv, 2012)

În prezenţa regizorului Elia Suleiman

Cinema Studio

12.00 -„Memoria trandafirului”, de Sergiu Nicolaescu (1964, 32 min)

În prezenţa regizorului Sergiu Nicolaescu

13.00 – „Ciulinii Bărăganului”, de Louis Daquin (1958)

15.00 – „Divine Intervention”, de Elia Suleiman (2002)

Q&A Elia Suleiman

18.00 - „In the Fog”, de Sergei Loznitsa (2012) Q&A cu actorul Vlad Ivanov 

21.00 – „De rouille et d’os”/ „Rust and bone”, de Jacques Audiard (2012)

 

Cinema Elvira Popescu

10.30 – „Procesul Ioanei d’Arc”, de Robert Bresson (1962)

12.00 – „Cleo de la 5 la 7”, de Agnès Varda (1962)

13.30 – „The Time that Remains”, de Elia Suleiman (2009)

Q&A Elia Suleiman (Meeting Point)

17.00 – „Beasts of the Southern Wild”, de Benh Zeitlin (2012)

 

Cinema Studio

11.30 – „Gomorra”, de Matteo Garrone (2008)

14.00 – „The Time that Remains”, de Elia Suleiman (2009)

16.00 – „Like Someone in Love”, de Abbas Kiarostami (2012)

18.00 – „Holy Motors”, de Leos Carax (2012)

20.30 – „Cosmopolis”, de David Cronenberg (2012)

 

Cinema Elvira Popescu

13.30 – „Divine Intervention”, de Elia Suleiman (2002)

16.00 – „Adieu Berthe ou l’enterrement de mémé”, de Bruno Podalydes (2012)

18.00 - „De rouille et d’os”/ „Rust and bone”, de Jacques Audiard (2012)

20.00 - „White Elephant”, de Pablo Trapero (2012)

Meeting Point – Institutul Francez 18.30 – Lansare de carte „Cosmopolis”, de Don DeLillo (Editura Polirom)

Cinema Studio 

10.00 – Romanian Short Waves 2012 (2)

12.00 – „S-a furat o bombă”, de Ion Popescu Gopo (1962)

13.30 – „L’Imbalsamatore”, de Matteo Garrone (2002)

Q&A Matteo Garrone

16.30 – „Cosmopolis”, de David Cronenberg (2012)

18.30 – „Reality”, de Matteo Garrone (2012)

Q&A Matteo Garrone

 

Cinema elvira popescu

11.00 Romanian Short Waves 2011 (3)

15.00 „Gomorra”, de Matteo Garrone (2008) Q&A Matteo Garrone

18.30 „Like Someone in Love”, de Abbas Kiarostami (2012)

20.30 „Holy Motors”, de Leos Carax (2012)

  • Meeting Point – Institutul Francez
  • 10.30 – Conferinţă de presă Elia Suleiman
  • Sala de cinema a UNATC
  • 12.30 – Masterclass Elia Suleiman
  • Moderatori: Andrei Gorzo şi Andrei Rus

 

Cinema Studio>

10.00 Romanian Short Waves 2011 (3)

13.00 „Falansterul”, de Savel Stiopul (1982)

16.00 „Divine Intervention”, de Elia Suleiman (2002)

18.00 „The Angels’ Share”, de Ken Loach (2012)

20.00 „Killing them Softly”, de Andrew Dominik (2012)

 

Cinema elvira popescu

11.00 „L’Imbalsamatore”, de Matteo Garrone (2002)

13.00 „Serata”, de Malvina Urşianu (1972)

15.30 „Memoria trandafirului”, de Sergiu Nicolaescu (1964, 32 min)

16.00 „Ciulinii Bărăganului”, de Louis Daquin (1958)

18.00 „White Elephant”, de Pablo Trapero (2012)

20.00 „Reality”, de Matteo Garrone (2012)

  • Hotel Epoque
  • 10.30 Conferinţă de presă Matteo Garrone
  • Sala de cinema a UNATC
  • 12.30 Masterclass Matteo Garrone
  • Moderator: Andrei Gorzo

Cinema Studio

12.00 „Serata”, de Malvina Urşianu (1972)

14.00 „Prea mic pentru un război atât de mare”, de Radu Gabrea (1971)

16.00 „Adieu Berthe ou l’enterrement de mémé”, de Bruno Podalydes (2012)

18.00 „Post Tenebras Lux”, de Carlos Reygadas (2012)

20.30 FILM SURPRIZĂ

 

Cinema elvira popescu

12.30 „Falansterul”, de Savel Stiopul (1982)

16.00 Scurtmetraje de Palme d’Or

Q&A cu regizorul turc L. Rezan Yeşilbaş (Palme d’Or pentru scurtmetraj pe 2012 cu „Sessiz-Be Deng”) – Meeting Point

18.00 „Killing them Softly”, de Andrew Dominik (2012)

20.00 „Despues de Lucia”, de Michel Franco (2012)

Cinema Studio>

12.00 Scurtmetraje de Palme d’Or Q&A cu regizorul turc L. Rezan Yeşilbaş

14.30 FILM SURPRIZĂ

16.30 „Despues de Lucia”, de Michel Franco (2012)

19.00 „După dealuri”, de Cristian Mungiu (2012) În prezenţa regizorului şi a echipei

 

Cinema elvira popescu

13.30 „The Angels’ Share”, de Ken Loach (2012)

15.30 „In the Fog”, de Sergei Loznitsa (2012)

18.00 FILM SURPRIZĂ

20.00 „Post Tenebras Lux”, de Carlos Reygadas (2012)